| iulianvl a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu Acer. Incerc sa ma conectez la wireless, iar cand bag parola retelei incearca sa se conecteze, apoi imi cere din nou parola. Precizez ca am incercat sa ma conectez la aceeasi retea cu un adaptor wireless si mi-a mers.

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Singura metoda rapida si usoara pe care o poti incerca sa rezolvi e sa schimbi windows-ul la laptop, chiar daca se conecteaza la alte retele!
Sa fii sigur ca acea retea e buna. Conecteaza-te cu telefonul sau cu un alt laptop la ea si apoi daca pe telefon sau pe alt laptop merge atunci reinstaleaza windows-ul pe laptop-ul tau. Bafta.

| iulianvl explică (pentru FlorinCiokan):

Am reinstalat si aceeasi problema. Telefonul si un alt laptop se conecteaza fara probleme. Mersi de raspuns.

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai atunci e placa de retea de la laptop. dar cred ca nu ai instalat tot acelasi windows. instaleaza altu.
Cu placere.