| k0Sty27 a întrebat:

Salut, am o problema cu placa video, am schimbat 3 placi video deoarece imi arata ecranul colorat si la un simplu refresh isi revenea la normal dar problema sa complicat la ultima placa video, adica acum imi apar pe tot ecranul fel si fel de culori plus ca se blocheaza si necesita un restart.Curios mai este si faptul ca placa video este de 512 mb dar dupa ce instalez driverul imi arata in loc de 512 mb 1024 mb, si am observat ca daca nu pun driverul video nu imi mai apare nimic pe ecran si merge bine doar ca nu pot sta fara driver.Problema se repeta iar si iar, mentionez ca am schimbat sursa veche cu una performanta si am schimbat driverele dar tot asa.Astept parerea voastra

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu conteaza cati mega are placa video. Ai reinstalat windows-ul dupa ce ai pus noua placa. Ai pus-o corect? Vezis a nu fi pus rau, sa fi intrat praf etc.

| k0Sty27 explică (pentru sltlp):

De windows ce sa mai zic, cred ca am pus de 10 ori la ultimele schimbari plus ca imi face aceeasi problema pe orice tip de windows si nu are praf

| sltlp a răspuns (pentru k0Sty27):

Atunci nu am idei. Incearca sa formatezi tot hdd-ul, si sa resetezi setrile din bios.

| k0Sty27 explică (pentru sltlp):

Deci azi am dus la service unitatea si am stat in jur de-o ora sa vad ce are,
a pus driverul din nou sau jucat baietii, au facut teste pe placa video si nimic la ei, nu aparuse nimic si cand ajung eu acasa nici bine nu o deschid ca deja iar incepuse sa mi se faca tot ecranul colorat.Sincer sunt disperat nu stiu ce sa mai fac.Astept pareri/sfaturi.