| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema cu un monitor Samsung syncmaster 933, dupa doar 1 secunda dupa ce pornesc monitoru se stinge, de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dacă doar monitorul se stinge inseamnă că se protejează, ai condensatorii in sursă dusi, trebuie schimbati, dacă nu e de acolo o fii din unitate, cind scoti cablul de date din unitate rămine aprins monitorul? Că dacă da, inseamnă că in unitate ai defectul, dacă tot la fel face se stinge si cind nu ai cabnlul de tate in unitate, atunci e sursa din monitor defectă, ce monitor ai? Cu tub sau lcd?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scuze cablul de date am vrut să zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am testat si pe alte unitati monitorul si problema nu e de la pc happy
Si cum ajung la condensatori?