| Alexàndru_Florin_1998_XV0z a întrebat:

Am pus un anunț pe internet cu un Laptop de vanzare şi m-a sunat o persoana că vrea sa-l cumpere. Cum as putea sa-l trimit? Specific ca sunt de la tara si am decat Poştă in sat. Cum trebuie sa procedez sa-l trimit?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

L-ai pus pe OLX sau alte site-uri? Verifica transportul cu OLX, printr-un curier gen Cargus/Fan courier. Doar introduci datele persoanei, adresa, etc si-ti face un costa. Asa, persoana poate verifica laptopul (vizual) la primire, si tu primesti banii inapoi de la curier (sau in cont bancar la Fan Courier). Si transportul il stabilesti acolo daca il platesti tu sau cumparatorul. Daca tu stabilesti ca sa plateasca transportul cumparatorul, si el ti-l refuza, tu vei fi pus sa platesti transportul.

| Alexàndru_Florin_1998_XV0z explică (pentru CM7YRE):

Pai si vine curierul la mine in sat sa-i dau coletul? Pe olx l-am pus!

| CM7YRE a răspuns (pentru Alexàndru_Florin_1998_XV0z):

Vine oriunde, dar vezi ce costuri ai acolo, si cine plateste transportul. In functie de cat de aproape e sediul curierului, te costa mai mult sau mai putin. Daca cumparatorul e de acord sa plateasca pretul transportului, ok, daca nu, poate esti tu de acord. Vezi cum iti convine, ca pentru bani vine oriunde curierul (nu el fizic, ci firma lui)