| Fretty a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare, am un calculator care de ceva timp a inceput sa se tot restarteze, l-am dus la reparat si a zis ca placa de baza e problema, a schimbat-o si dupa 2 saptamani face la fel.Ar putea fii de la jocuri?(ma joc counter strike 1.6 si metin2.ro). Virusi nu am avut pe el.
Daca stii va rog spuneti-mi care e problema.

Răspuns Câştigător
| GEORGE a răspuns:

Cand se restarteaza motorasul se opreste si porneste din nou? adica asa se aude? daca da inseamna ca e de la hard disk.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| raducannicolae a răspuns:

Ar putea sa fie de la sursa de alimentare. Nu poate oferi tot timpul puterea necesara.

| Fretty explică:

De la sursa nu poate fii ca si sursa a schimbat-o,George poate fii as cum ai spus tu, ca poate fii de la hard disck, ca de multe ori nu se aprinde bine ca iarasi se restarteaza.
Multumesc.