| Flavy1 a întrebat:

am si eu un router wireless si a-si vrea sa il scot.Cum pot sa il dezinstalez si sa mearga netul doar prin cablu de net bagat in unitate? va rog sa imi spuneti daca exista vreo solutie.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Routerul nu trebuie dezinstalat.Defapt nici nu se instalaează nimic în calculator.
Pentru ca să faci netul sa mearga direct pe pc trebuie doar să scoți cablul ce intră în portul WAN al router-ului și apoi să-l pui în calculatoar.
daca ai net cu user și parolă atunci va trebui sa creezi o nouă conexiune de tip broadband dacă ai Windows sau DSL pentru sistemele bazate pe Linux, să introduci userul și parola și apoi să dai conect.
Daca ai net pe direct conection cum e la UPC de exemplu atunci netul va funcționa din prima.
Succes

| Ea_Andre_2000_byBq a răspuns:

Pur si simplu il bagi in unitateee