| withoutme a întrebat:

Salut, am un laptop acer aspire one d250, luat de curand si mi se descarca bateria in timp ce e inchis.stie cineva din ce cauza? tin sa mentionez ca la vreo 2 zile dupa ce l-am luat i-am facut un update pentru baterie, cica imbunatateste procesu de incarcare, de pe site-ul acer.com.multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Problema este ca ai bateria defecta si daca esyte luat de curand banuiesc ca ai si garantie la el...te sfatuiesc sa mergi cu el la garantie ca sa i-ti schimbe bateria.
Nu este normal sa se consume bateria cu el oprit, eu am baterie de rezerva pe care o tin in sertar si este plina si acum de cca 4 luni de zile!

| dolllhouse a răspuns:

Da... Bateria poate fii stricata sau poate nu l-ai oprit cum trebuie. Poate cand era activ, tu ai pus doar monitorul peste taste ( stii adica l-ai pliat )si ai plecat. Asa se consuma bateria fiindca inca este activ. Sau daca nu, mergi cu el sa il repare. Sper ca ti-am fost de ajutor.