| RANGE a întrebat:

Salut,am un laptop compaq presario cq57 si de la un timp de vreme imi apar si dispar linii negre discontinuie pe desktop, ii dau un restart si isi revine.Mie frica sa nu fie de la placa video.Ce ar putea fii? pls help

Răspuns Câştigător
| Everywhere_4058 a răspuns:

Pentru Hard disk stiu hd tune pro

5 răspunsuri:
| Everywhere_4058 a răspuns:

Nu ai de unde sa stii ar putea fi banda, ar putea fi hardul... cauta un program si testeaza, hard, ram, placa video, procesor!

| RANGE explică (pentru Everywhere_4058):

Un program bun de testare ai putea sa imi zici si mie?

| RANGE explică (pentru Everywhere_4058):

Am gasit un program se numeste PCMark 7 Basic Edition dar cica cam "stoarce untul"din piesele laptopului, o sa il incerc pe asta, mersi pentru idee

| Everywhere_4058 a răspuns:

Video Memory Stress Test

VideoCard Stability Test