| Nicolae_Valentin_2000 a întrebat:

Salut baieti, am si eu o problema, mi-am cumparat un cablu de net, l-am bagat in router si dupa aia in laptop si mi-a cerut un nume si o parola si eu nu am contract pentru cablu, am de wifi si nu stiu cum sa-l conectez la net, va rog frumos.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poti sa fii mai coerent in folosirea limbii materne? Macar in engleza daca nu poti in romana.
De asemenea, niste semne de pumctuatie n-ar strica!
Deci ai un cablu dar n-ai cablu de internet care vine de la ISP sau ce?

| PainTech a răspuns:

Nume : admin
Parola : admin
Și intri în setările routerului.

Dar din ce pare, routerul trebuie configurat și e nevoie sa suni la providerul de internet pentru detalii.