| imWolfyyyyy a întrebat:

Salut/Buna
Am un stick usb Lexar iar problema este ca inainte pe pc imi arata ca detine un spatiu de stocare de 8gb.
Iar acum imi arata ca spatiul de stocare este de 7.44
Cu 2 zile in urma l-am facut "stick boot-abil" cu windows 10 pe el, iar acum l-am reformatat si este gol golut, dar tot nu imi arata spatiul de stocare care trebuia (8gb)
Cand intru pe el de pe calculator nu imi arata nici-un fiser sau ceva care sa fie pe el. Am incercat sa il formatez cu multe programe si "trucuri".
Daca ma puteti ajuta cu alte sfaturi care ar putea fi eficienta, va rog sa nu evitati.
Multumesc, o zi buna tuturor!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciodata nu iti va arata exact.Fie stick fie altceva. Orice ai face.

| K0sti a răspuns:

Ce crezi ca se intampla la formatare? Hardul ti-l arata de 250 GB in cap? sau 500, sau cat are el? Unde crezi ca stau fisierele alea?

| CarTooNXD a răspuns:

Asa arata pe toate stick urile sau cardurile de memorie... cu cateva sute de kilobytes mai putin... nu vad care este problema.
Degeaba vei incerca sa il formatezi. tot la fel iti va da.

| imWolfyyyyy explică:

Update : Pe stick scrie ca este de 8gb happy