| andreiboy11 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest router wireless? http://www.compari.ro/......sului.html
Se merita? Imi trebuie pentru acasa, intr-un apartament mic.Viteza pe pc la net o am de 100mb/s.Si trebuie sa folosesc la el cablul de la net pe care il am in pc? La descrierea sa scrie ca nu are port usb.Cum il conectez?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Depinde de la cine a i Internet. Dacă ai de la Upc conexiunea se face prin portul wan din modemul ce vine legat la cablu tv
Dacă ai de la RDS direct din cabul ethernet în portul Wan.
Setările pentru RDs trebuie făcute pe PPPoe9Dar nu văd să suporte așa ceva din descrierea lui), scrii acolo useru și parola si appoi dai conect și stezi pe always on, ca să nu te pomenești fără semnal când le pică lor rețeaua(rar de se mai întămplă).
Pentru RDS nuîți recomand așa ceva ci un trendNET.Sunt foarte ok, Eu am un twr-257 de 8 luni și merge brici. nici cea mai mică eroare de soft sau să fie necesar să îl sertartez nu a fost nevoie, deși funcționează 24 de ore pe zi.Succes

| andreiboy11 explică (pentru DeyCj):

Multumesc mult dar care e treaba cu viteza? Adica intre 150mb/s si 300mb/s care e mai bun? Are cumva treaba cu viteza pe care o am eu la net?

| DeyCj a răspuns (pentru andreiboy11):

Cel de 300mb e mai bun.Da depinde de viteza de internet ce o ai și de limita de viteză a plăcilor de rețea din computerele ce vor fi conectate.De exemplu da©a ai un pc ce are placă de rețea de 100mb maxcim atunci viteza fa fi limitată la maxim 100mb, dar asta nu din rețea ci cin cauza plăcii de ethernet.De regulă computerele de generație nouă toate au plăci ethernet de 100/1000Mb.Succes

4 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Nu cumpara Tenda. In aproximativ aceeasi bani ai un Tp-Link: http://bit.ly/GBEOmi
Ti-a explicat colegu' mai sus cum sa-l conectezi.

| PetrisorPetru a răspuns:

Pe rom telecom merge cliknet?