| Ovidiu_Marius_1994 a întrebat:

Salut, de ce imi creste memoria ram de la laptop de una singura?

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Posibil ai deschis prea multe aplicatii.

| vangaelis a răspuns:

Vreau si eu un sa mi se mareasca memoria ram laughing)))))))))))
dude, probabil ai vrut sa spui " ce imi ocupa asa mult din memoria ram?"

| Ovidiu_Marius_1994 explică (pentru vangaelis):

Da mi se ocupa mult, dar am un gaget pe desktop si imi arata cat la suta e, si de acolo cu marirea

| vangaelis a răspuns (pentru Ovidiu_Marius_1994):

Da man, dar suna funny cum ai spus. de parca s-ar mari capacitatea de memorie. tongue
Gadgetul ala iti arata cat la suta din memoria ram este folosit. in task manager la performances ai sa vezi mai clar...si tot in task manager vezi aplicatiile in lucru la processeswinking

| Ovidiu_Marius_1994 explică (pentru vangaelis):

M-am uitat si acolo, am inchis cateva procese dar abia se vedea diferenta, sunt procesele alea scvhost.exe sau ceva de genul, nu stiu ce ar mai trebui sa fac, o solutie ar fi de mare ajutor

| ITMania a răspuns:

Ai programe care inca mai folosesc memoria chiar si dupa ce teoretic le-ai inchis (spre exemplu Chrome sau Mozzila). Sau ai luat vreun virus.

| ArilAll4Tech a răspuns:

Cum adica iti creste memoria RAM?
Cum ar fi, tu ai 2 GB(asta nu conteaza) si tie iti apare mai mult?

| Ovidiu_Marius_1994 explică:

Nu am mai multe aplicatii deschise, si m-am uitat sa vad daca firefox imi ramane deschis dupa ce il inchid, si nu ramane, am 4 gb ram, si in max 15 min dupa ce il deschid imi ajunge la 80 %, virus nu cred ca e, am instalat windows-ul din nou si problema persista, am windows 7