| dariusw0w a întrebat:

Salut, doar ce am cumparat un i5 la mana a2a si vreau sa stiu si eu cum pot sa il securizez, adica in caz ca Doamne fereste mi l fura cineva sa il gasesc, in afara de find my iphone care nu stiu cum se instaleaza si merge doar daca e netu activat mai stiti altceva? daca da as vrea sa imi ziceti si cum se instaleaza, mersi!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici 10 programe de localizare a telefonului pierdut/furat
http://www.hongkiat.com/blog/apps-to-recover-stolen-lost-iphone/

Toate programele le gasesti in App Store, ai iconita pe desktopul telefonului. Trebuie sa-ti faci cont iTunes daca vrei sa descarci aplicatii din magazin. Instalarea e mai simpla decat la orice telefon -> se instaleaza el automat.