| papaia a întrebat:

Salut fratilor, am inteles ca din Youtube in lb engleza scoti cam7-8 dolari la 10k view, iar in romana 1-1 juamate, intrebarea mea este urmatoarea :
Daca eu sunt din Romania si ma apuc de Youtube in limba engleza, se castiga tot 7 dolari la 10.000 sau se plateste 1 dolar jumate pentru ca locuiesc in Romania, adica locatia ta influenteaza intr-un fel?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu are importanta unde te afli si cei care isi vad clipurile unde se afla, ai prins ideea, e ca daca faci upload conteaza locatia celui care vede materialul tau, in functie de fiecare tara exista mai multe categori, da daca te vor vedea aia din usa vei castiga ca daca vei fi in usa

| papaia explică (pentru RAY):

Deci daca vad aia din usa voi castiga cat se da pe acea limba?

| RAY a răspuns (pentru papaia):

Desigur ca da, daca ala va fi in usa, daca e in ro castigi ca in ro

| papaia explică (pentru RAY):

Mersi mult de tot!

Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MarioDraghi a răspuns:

Si inca ceva instaleaza-ti un vpn ca sa fi mai credebil in caz daca ti se cere sa fi si in tara respectiva, de exemplu.