| Vladut2 a întrebat:

Salut, o intrebare simpla, si sper sa ma ajute cineva. Cum pot schimba versiunea la Windows XP SP2 la SP3? Adica un update ceva pentru Windows sa schimbe in SP3. Astept un raspuns, mersi!

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Http://download.microsoft.com/......86-ENU.exe

Dublu click pe fisierul ala dupa ce se termina de downloadat. Vezi ca cel mai probabil va dura ceva instalarea(update-ul).

| Aero a răspuns:

@oZz, stai la chitara ta! Altfel spus: stai in banca ta! Poate te si crede!

"Pentru a schimba din versiunea XP SP2 in SP3 sau invers, trebuie sa formatezi calculatorul, adica sa reinstalezi windowsul.Nu se poate schimba prin niciun fel de update..."
Stii ce, oZz, spre deosebire de chitara unde e mult lucru manual, XP cu SP2 se poate actualiza si automat la SP3(depinde totusi de setarile facute de utilizator).

| oZz a răspuns:

@bajetu

Salut,

Pentru a schimba din versiunea XP SP2 in SP3 sau invers, trebuie sa formatezi calculatorul, adica sa reinstalezi windowsul.Nu se poate schimba prin niciun fel de update... SP3 e ceva mai diferit decat SP2...asa ca va trebui sa cauti un CD cu SP3 sau sa mergi la un magazin de calculatoare, si daca au ei CD cu SP3, ii rogi sa ti-l instaleze, contra-cost desigur.

Sper ca ti-am fost de folosbig grin

Te-am salutat!

oZz