| ionutz_3878 a întrebat:

Salut prieteni,cum pot afla versiunea placii de sunet din pc meu?
Va rog frumos,ajutati-ma, mi-am pierdut cd-ul cu driverele.

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Daca dxdiag nu-ti afiseaza nimic la sunet, descarca AIDA32 care-ti spune exact ce tip de componente ai in calculator. Succes!

| anadark84 a răspuns:

Click pe butonul Start, apoi Run. Scrii acolo dxdiag si dai enter. In fereastra ce apare alegi Sound and there it is, placa de sunet!

| ionutz_3878 explică (pentru anadark84):

Eu am instalat windows-ul si acum cand intru acolo unde mi-ai spus tu nu-mi indica nimic fiindca nu o am instalata..alta metoda stii? sau stiti? va rog

| adrianfloroiu a răspuns:

Intra in meniul start dai Run si scrii dxdiag si vezi acolo tot despre pc-ul tau. Funda?