| Robert97 a întrebat:

Am o mare problema, azi stateam linistit in pat si telefonul meu ( karbonn A19 dual sim ) era pe patura, cand m-am ridicat si am vrut sa fac patul am tras de patura si telefonul a zburat cu fata in jos fix pe parchet, a cazut din el bateria, carcasa si pe ecran era o dunga http://imgur.com/jCxjJAu. Prima data a fost mai mare dunga, dupa s-a facut mai mica, puteti observa in link'ul cu poza in care va descriu cum era dunga prima data si cum e acum, ecranul in exterior este perfect, dunga aceasta este in interior. Cand vreau sa deblochez ecranul, am cod, si merg doar cateva cifre, aproape ca nu merge deloc touch'ul si butoanele se apasa singure uneori, as vrea sa stiu daca poate fi reparat, daca da cam cat ar costa pentru modelul acesta? Funda pentru raspunsul care ma va ajuta! :*

1 răspuns:
| MihaelaDart a răspuns:

Stai linistit! Asa si mie mi s-a spart displayul de la Nokia lumia 502... si nu mai imi mergea touchscreenul si dupa ce l-am dus la service era ca nou. Mi se pare ca service-ul pentru asta e in jur de 100 lei.