| Adelutza_Munteanu_1975 a întrebat:

Am o problema foarte mare cu telefonul HTC Wildifre vreau sa-l schimb... dar m-am gandit ca stiti voi care este problema si cum pot sa o rezolv ...PROBLEMA este urmatoarea :
- Bateria telefonului nu se incarca deloc... Pun telefonul la incarcat peste noapte si dimineata il gasesc la portocaliu sau rosu si de asta nu pot face nimic fiindc se descarca foarte repede...
AJUTOR! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai ai garantie la el, mergi inapoi la magazinul de unde l-ai cumparat. Daca nu mai ai garantie, problema poate fi ori din baterie, ori din incarcator. Intreaba prin prieteni, poate are vreunul un incarcator de HTC pe care ti-l poate imprumuta sa vezi daca asa ti se incarca.

| Adelutza_Munteanu_1975 explică (pentru anonim_4396):

De la incarcator nu este fiindc il incarc si la incarcator original si la USB. Garantie nu am deoarece este cumparat la mana a 2-a... Am cautat baterie la magazine dar nu am gasit sad alte sugestii mai aveti? crying

| Adelutza_Munteanu_1975 explică (pentru anonim_4396):

Nu am garantie l-am cumparat de la un prieten, incarcatorul stiu sigur ca este bun deoarece incarc si la USB si face exact la fel... Cred ca o sa cumpar baterie daca gasesc dar pana atunci mai aveti ceva idei \? Va rog mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adelutza_Munteanu_1975):

Cauta si tu un telefon de imprumut pentru vreo saptamana, pana apuci sa iti iei baterie. Poate mai ai acasa vreun telefon mai vechi sau poate este dispus un prieten sa iti dea contracost.