| tedy41 a întrebat:

am o problema la instalarea windowsului xp.Mentionez ca stiu sa instalez windowsuri! Intr-o zi unciul meu m-a rugat sa ii reinstalez windowsul, calculatorul lui find slabut am hotarat sa ii pun windows xp(windows 7 nu ii merge) (placa de baza:Asus a7v8x-x procesor Intel parca frecventa de 2.1) Dar stiu ca nu de mult i-a trasnit in pc si i s-a ars placa de retea care era integrata in placa de baza apoi si-a cumparat una de la magazin)Asa si m-am apucat eu sa instalez windowsul a mers normal pana la un anumit punct, dupa ce si-a dat rebot songur asa cum trebuie a inceput sa se incarce, totul a decurs normal pana in minutul 31 si apoi s-a blocat la chesteia aia cu "network" va rog sa imi spuneti care ar putea fi cauza mentionez ca cd-ul este bun deoarece am mai instalat si la alte persoane acel sistem de operare si a mers perfect.Cel mai bun raspuns primeste funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Verifica in Bios Placa de retea onboard sa fie pe Disable.

3 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Incearca sa instalezi sistemul pe o alta partitie.fa o partitie de vreo 40 gb si instaleaza acolo sistemul, nu inainte de a formata partitia dc, pentru a nu include si pe aceasta in managerul de bootare si sa te trezesti cu doua sisteme pe acelasi hard.te mai sfatuiesc sa faci si un test la hard, din menu bios, sa vezi daca nu cumva are sectoare defecte sau blocate.(partitia c).

| pedobear a răspuns:

Placa de retea.

PS. Nu stii sa instalezi windoosuri

| RAY a răspuns:

Hardul sa fie oare cauza sau cd romul care nu citeste cd ul nu stiu