| alexutu30 a întrebat:

Am o problema,mi se da restart la calculator cand joc jocuri cu grafica buna cum ar fi Battlefield 3, Assassin's creed 4.
Battlefield 3 daca il tin pe Ultra stau 5 minute si se da restart, precizez ca ruleaza cu 40 fps si temperatura la placa video nu trece de 65-70 de grade.
Daca puteti sa ma ajutati sa imi spuneti de ce se da restart.

Răspuns Câştigător
| Dan1123 a răspuns:

Nu da la Ultra, las-o mai mica, si probabil ca nu lucreaza vreun ventilator si calculatorul da restart... desfa-l atent si uitate daca lucreaza toate ventilatoarele

| alexutu30 explică (pentru Dan1123):

Eu il dau si pe low dar stau tot asa 5-10 minute, pe ultra se da mai rapid, iar pe League Of Legends pe High stau 30 de minute

| Dan1123 a răspuns (pentru alexutu30):

Ti-am spus, deschide carcasa calculatorului si intra in jocurile alea de la care ti se inchide calculatorul si controleaza daca iti lucreaza toate ventilatoarele

| alexutu30 explică (pentru Dan1123):

Acum am carcasa deschisa si ma uit pe battlefield nu era conectata alimentarea separata, ma uit acum

| Dan1123 a răspuns (pentru alexutu30):

Okey. Sa te uiti la ventilatoru de la placa video daca lucreaza.

| alexutu30 explică (pentru Dan1123):

Daca nu imi spuneai sa deschid carcasa nu imi dadeam seamahappy, multumesc! Nu era conectata alimentarea separata a placii video acum joc multiplayer pe high fara nici o problema!
Mersi, apropo ai funda

| alexutu30 explică (pentru alexutu30):

Nu pot sa iti dau funda, de ce? Pot sa ii dau doar primului raspuns

8 răspunsuri:
| Jokyo a răspuns:

Se incalzeste prea tare procesorul cred...

| alexutu30 explică:

Am uitat sa precizez ca am urmatoarele componente:
Placa video: Gigabyte Nvidia Geforce 550 ti
Processor:Intel Core i3 540 3. 07GHz
Ram: 4GB
Sursa de 500W