| Rambokay a întrebat:

Am o problema minora la pc. Sa zicem ca intru in My Computer. Cand intru apare fereastra iar daca intru in fisierul D sa zicem imi deschide alta fereastra, nu imi deschide fisierul D tot in acea fereastra. Ajutati-ma va rog ca ma enerveaza lucru astra. Daca nu a-ti inteles explicatia dati add: vyo. cena si acolo vorbim. Funda pentru persoana care ma ajuta!

5 răspunsuri:
| AdrianoB a răspuns:

Salut!

Ai problema asta datorita unei setari din Windows.
Ca sa corectezi problema, deschide My Computer, si in partea de sus, du-te la "Tools" si selecteaza "Folder options".
Atentie ca daca esti pe windows 7 s-ar putea sa nu vezi meniul asta cu Tools. Ca sa apara, cand esti in fereastra My Computer, apasa pe tasta "Alt" din stanga tastaturii si meniul va aparea.

Dupa ce ai apasat pe "Tools" si dupa aceea pe "Folder options", se va deschide o fereastra. Acolo, selecteaza meniul "View".
In "View" vei vedea o multime de casute si optiuni. Cauta propozitia unde scrie "Launch folder windows in a separate proces" si DEBIFEAZA casuta din dreptul ei.

Dupa aceea, apasa "Apply" si "OK".
Gata, acum ar trebui sa nu mai ai probleme.

Bafta!

| Rambokay explică (pentru AdrianoB):

Nu merge. Dami id tau ca e mai usor de vorbit acolo.

| AdrianoB a răspuns (pentru Rambokay):

Nu folosesc messenger.
Cred ca problema e alta:

Urmeaza acelasi proces, adica du-te la "Tools" - "Folder options" si acolo nu mai da pe tabelul "View", lasa-l la "General".
Acolo, exact pe primul rand, scrie "Browse folders". Dedesubt, selecteaza "Open each folder in the same window".
Apasa "Apply" si dupa "Ok".
Acum ar trebui sa fie bine.

Bafta!

| Rambokay explică (pentru AdrianoB):

Asa sunt bifate ma, dar nu stiu de ce mi se deschid mai multe pagini. Sa iti zic pe scurt cum se intamplase: am sters din folderul C: fisierul Internet explorer si dupa ce l-am sters am intrat in my computer apoi in D si am vazut ca mi s-a deschis o alta pagina apoi i-am dat restaurare la Internet Explorer si l-a bagat iar in C dar tot imi deschidea alta pagina. Te rog eu ajuta-ma cumva.

| AdrianoB a răspuns (pentru Rambokay):

Ma, stii engleza?

Ca iti dau un link unde scrie ce trebuie sa faci, pentru ca acolo ai si un fisier executabil pe care trebuie sa il descarci. Iti spune ce trebuie sa faci.

Si asa ca sa stii, NU STERGE FOLDERELE. Mai ale alea din C. din Program Files si mai ales din Windows. Cine te-a invatat sa faci asta?
Problema ta este din cauza ca ai sters foderul de Internet Explorer. Nu conteaza ca l-ai restaurat. Data viitoare, DEZINSTALEAZA ceva daca nu-ti mai trebuie, nu sterge.

Bafta.