| Castle2826722 a întrebat:

Am primit tableta Lenovo A7-30 de la reparat.Am deschis-o am pus-o la incarcat si m-am bagat imediat pe ea. Am instalat un joc(Hearthstone).Am inceput sa ma joc si deodata s-a albit ecranul.Am inceput sa tin apasat pe butonul de oprire si a inceput sa palpaie ecranul dupa care s-a stins... Si nu mai pot sa il aprind. Stit cumva din ce cauza s-a intamplat si daca poate fi reparat? Dau funda

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai adus tableta din service si imediat ti-a dat problema respectiva, cel mai sanatos e sa mergi la cel ce ti-a luat banii pe reparatie.

| StochitaCatalin a răspuns:

Du-te iar la service cu ea.Probabil ecranul s-a ars.E posibil sa fie inca aprinsa dar sa nu afiseze nimic din cauza ecranului, incearca sa o conectezi la pc sa vezi daca apare ceva.