| Gabby23 a întrebat:

am primit un iphone 4 original de la un prieten... cred ca e din Anglia mergea tot la el doar ca nu puteam sa ii bag cartela de Romania mergea alta scheda mai mica Imi aparea cv la setari 1 Am dat si am instalat software-ul din nou dupa ce s-a instalat mi-a aparut ca s-a instalat cu bine dar e necesara cartela SIM ca sa mearga din nou am o intrebare de unde iau o cartela de aia? sau ce as putea face sa ma duc la un gsm ceva? Va rog sa ma ajutati Funda

Răspuns Câştigător
| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Pai telefonul mai mult ca sigur este codat..si trebuie decodat pe romania.si carle Micro poti sa iei de la cosmote.

1 răspuns:
| BazikR1 a răspuns:

Iti trebuie cartela micro asa a avut si un prieten dar daca vrei sa pastrezi numarul tau actual du-te la un gsm si iti vor face ei ceva la cartela(nu ma pricep exact)