| AxelAlex234 a întrebat:

am si eu o intrebare.ce semnifica intrarile de mufe de la amplificator saba 9241 si cum conectez aaplificatorul la pc? mersii anticipat

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Acesta este amplificatorul? http://www.abload.de/img/bild192ihurc.jpg

daca da, mufa pentru conectare la pc este cea "aux". ai nevoie de un adaptor, dar nu prea stiu de unde sa il cumperi. nu am vazut pe la magazine (si nu stiu cum se numeste), dar poti sa faci tu unul. este foarte simplu.
mufa jack are 3 fire: + pentru un canal, + pentru celalalt canal si - comun.
cealalta mufa are 5 fire. ca sa le identifici cea mai simpla metoda este sa iei o mufa de tastatura veche, dezizolezi la un capat toate cele 5 fire (ai grija sa nu faca scurt) si pui mana pe fiecare dintre ele. in acel moment pe cele 2 fire de + sa se auda un bazait in boxe. sau daca vrei metoda mai "profesionista" foloseste un multimetru. sper ca ai inteles ce am vrut sa spun si daca am sa gasesc un adaptor pe la un magazin...te anunt

1 răspuns: