| Paduraru_Catalin_1999 a întrebat:

am si eu o problema, pai am un program care se numeste winzip(windows 7) si nu pot scapa de el adica tot ce descar dupa net imi apare sa il deschid cu winzipu-ul asta, am intrat la cotrol panel nu imi apare la programele instalate,am intrat la folderu un este instalat si am incercat sa-l sterg.Ce trebuie sa faa, dar numai sa ma vad scapat de el?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| dannyel86 a răspuns (pentru Ioandelasal):

2.Start/Control Panel/Add or remove Programs e valabil pentru Xp. happy

| darrio2007 a răspuns (pentru dannyel86):

Mare diferenta! Ca scrie Uninstall programs la w7.

| dannyel86 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e mare, dar pentru cine nu stie, cauta textul exact si nu-l gaseste. Poate n-ai intalnit incepatori la viata ta. Exista, si trebuie informati corect!

| darrio2007 a răspuns (pentru dannyel86):

Daca stie ceva engleza ar trebui sa se descurce cu aceste cuvinte.

| Ioandelasal a răspuns (pentru dannyel86):

Asa este, nu am bagat de seama ca are W.7. Pentru acesta este Programs and Features.

| dannyel86 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Doar am vrut sa evidentiez un lucru. Nu vreau s-o consideri un atac la persoana sau ca am ceva de impartit cu cineva (am tinut neaparat sa spun asta, ca sa nu se inteleaga gresit). happy Multumesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Winzip este un program de arhivare-dezarhivare necesar pentru Windows. Este la fel cu Winrar. Nu inteleg de ce te deranjeaza? oricum dezinstalarea se face din Control Panel/Programs and Features/ si apoi dai Uninstall. Daca nu merge cauta-l pe net, reinstaleaza-l si apoi da-i Uninstall.

| darrio2007 a răspuns:

Control Panel si Uninstall Programs.