| Baiattt a întrebat:

Tot mi se restarteaza calculatorul si imi apare ecran albatru.

Am curatat calculatorul am scos si am bagat inapoi placa video si ramii si degeaba sad M-am dus cu el la reparat si el mi-o zis ca am vreo 3 condensatori umflati si zice ca trebuie schimbata aia ce tin condensatorii sau cum mi-o zis....Pai condensatori nu sunt de vanzare sau neaparat trebuie schimbata toata aia? Ca costa vreo 2-3 milioane sad.Mi-o zis ca doar imi pune celelalte intr-o alta unitate....

Cateva lamuriri va rog daca stiti?...

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Trebuie schimbata placa de baza si costa in jur de 2-3 milioane.

| tacitacitaci a răspuns:

Poate fi reparata. Poti scoate condensatorii si sa-i modifici cu altii. Un electrician te-ar putea ajuta. Zic sa incerci, poate te salveaza de vreo 2-3 milioane. Bafta!

| Sami4041 a răspuns:

Condensatori se gasesc de cumparat cauta pe google TME este un site care vinde condensatori etc