| Sirbu_Alexandru_1990_UqnQ a întrebat:

As vrea sa va intreb cum se da luminozitatea la laptop mai mica.Eu am notebook dar cred ca tot ca la laptop e!laughing)
Oricum, ajutati-ma va rog! Vreau sa o dau dar nu stiu cum.
Si raspunsului cel mai bun ii dau funda!laughing))))

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Pentru Windows 7:

Click Start > Control Panel > System and Security > Power Options. Mişcă bara aia de lângă Screen Brightness până la un nivel care-ţi convine şi dă Ok.

Pentru Windows 8 şi 8.1.

Ţine apăsată tasta Windows(aia dintre ctrl şi alt stânga) şi apasă tasta C. Dă click pe Settings şi după pe Brightness. Mişcă bara până îţi convine şi click Ok.

Pentru Windows XP.

Click Start > Settings > Control Panel. Click Appearance and Themes sau Display(depinde cum îţi apare). CLick Settings > Advanced. Schimbi din bară până îţi place e vezi şi Ok.

Altă dată specifică sistemul de operare.

| Sirbu_Alexandru_1990_UqnQ explică (pentru Gizăz):

Am windows 7 dar nu gasesc unde spui tu.in ce parte zici ca este bara aia langa screen brightness?