| BlueMăslinăRed a întrebat:

Astăzi mi-am cumpărat niște căști cu microfon care ziceau că sunt pentru PC și PS3 ( eu am laptop și mă gândeam că nu diferă )
Când am ajuns acasă am aflat că, căștile au 2 mufe : 1 pentru Căști ( adică volum ) și 1 pentru Microfon.
Ce aș putea să fac înafară de ale da înapoi.
Dau Fundă!

Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

Da. asa is castile. Banuiesc ca tu la laptop ai o singura mufa Jack nu? In cazul asta, nu prea ai ce sa faci. Ai putea sa cumperi un adaptor jack la care sa intre ambele capete de la casti si sa pui castile cu adaptor cu tot in laptop. Sau le poti folosii doar pe post de casti audio(fara microfon). Intr-adevar, sunt casti si pentru pc: la unitati full size(desktop-uri) ai la spate mufa si pentru casti si pentru microfon, ca sa le poti folosii simultan.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pentru laptop cu un singur jack exista un adaptor ca in imaginea de mai jos.
In unele cazuri, pc nu este egal cu laptop, de aceea e bine sa ceri informatii suplimentare, daca acele casti vin cu 2 mufe sau cu una singura.
https://imgur.com/3y47co4