| Cronos126 a întrebat:

Cum pot rula jocul league of legends in 40 Hz desi eu folosesc un monitor de 60 Hz. Eu folosesc acest monitor de 60 Hz pentru ca am mai multe fps in jocuri si ca imi este mai confortabil. Monitorul meu duce si 40 Hz doar ca nu vreau ca atunci cand intru in joc sa il mut la 40 Hz si cand ies iar la 60 Hz. Plus pentru ca eu am cs go, de asta folosesc 60 Hz.

9 răspunsuri:
| rater1994 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa faci asta? vrei sa ai fps mai mare? Daca da nu modifica Hz modifica setarile video din joc.

| Cronos126 explică (pentru rater1994):

Pai pentru ca daca am pe 60 Hz tot atata fps am cu grafici la maxim doar ca parca se misca carcaterul cateodata in lag si cand se spawneaza minionii se misca in putin in lag jocul chiar atunci cand sunt langa spawner asa mi se pare mie.

| rater1994 a răspuns (pentru Cronos126):

Tind sa cred ca nu prea are leagatura (sau vreau sa zic ca vorbind doar despre lol nu iti va afecta intr-o masura remarcabila), uitete sa vezi daca ai v-sync on daca da dai off, inclin in continuare sa cred ca tine de setarile video refresh rate la monitor da influenteaza "imaginea" jocului dar daca tu dai refresh rate mai mic nu cred ca asta te va ajuta, gandeste-te ca sunt monitoare cu 100+ Hz, si nu vad dc daca tu de exemplu vrei sa il faci mai mic. Ii clar ca alta proble ai acolo decat Hz de la monitor.

| Cronos126 explică (pentru rater1994):

Tu cati Hz folosesti cand te joci lol daca te joci?

| rater1994 a răspuns (pentru Cronos126):

60 si am 100+ fps merge ok.

| Cronos126 explică (pentru rater1994):

Eu tot 60 si am 50-60 fps.

| rater1994 a răspuns (pentru Cronos126):

Exista in lol fps cap, dai pe unlimited

| Antonio_Antonio_1981_g4KB a răspuns:

Apesi click dreapta pe desktop, intri in setarile placi video si acolo vei gasi puterea monitorului si-o selectezi pe 40. Iar daca vrei s.o pui pe 60 faci acelasi lucru. Succes

| Cronos126 explică (pentru Antonio_Antonio_1981_g4KB):

Asta e treaba ca eu nu vreau sa schimb vreau decat atunci cand intru in league of legends sa se schimbe Hz automat cum este la cs go cu comanda aia -refresh la start options.