| TEDY2012 a întrebat:

de curand am cumparat un Samsung Galaxy trend plus si un card si am observat ca atunci cand transfer aplicatiile pe card datele care s-au downloadat ulterior dupa instalarea aplicatiei (gen offline package la google translate) au ramas in memoria interna, acelasi lucru s-a intamplat si pentru jocurile care trebuiau sa isi downloadeze alte informatii, ele dandu-mi din start un mesaj ca nu am spatiu fara sa conteze spatiul de pe cardul SD. Asa este normal? Exista vreo cale sa pot schimba acest lucru? Sau are telefonul ceva?

1 răspuns:
| supermdmario a răspuns:

Binenteles ca este normal.telefoanele sunt setate sa stocheze aplicatiile si datele acestora in memoria interna a telefonului.este ca un fel de monopol, sa zicem.
singura solutie este sa faci root la telefon si sa folosesti aplicatia app2sd sau link2sd.repet,fara root, ceea ce vrei tu, este imposibil.cauta mai multe info pe xda developers.