| Bogddy10 a întrebat:

de curand mi-am facut un canal de youtube.Mi-am facut si cont acolo cu youtube partner, 1. daca fac 1000 views la un videoclip cati bani primesc si cum ii primesc (pe telefon sau cum? ) si cati imi da pe saptamana?
2.De ex daca pentru un videoclip cu 1k views imi da 20 de lei, daca am 2 videoclipuri cu 1k views imi da 40 de lei sau tot 20?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Banii se dau dupa urma reclamelor si accesarilor pe reclame
2. Daca ai de gand sa recomanzi celor care iti vad videocliurile sa le spui sa dea click pe reclame, proasta idee, ca ar sa iti dezactiveze contul
3. Eu din 1, cum ziceam, am in medie 1$/1k vizualizari. Conteaza enorm si continutul. Banii o sa ii poti scoate cand ajungi la um anumit prag de plata, care la noi in tara era de 70 $ sau 70 euro(nu mai stiu, ca oricum dolarii sunt convertiti in euro prin adsense). Banii o sa fie scosi pe card.

| Bogddy10 explică (pentru sltlp):

Se dau si de pe views.Si cum iau legatura cu ei sa imi trimita banii pe card etc?
Si de ex youtuberii astia de 15-16 ani cum primesc banii daca nu au card?

| sltlp a răspuns (pentru Bogddy10):

Au cardul de la parinti, dar ti-e prea lene sa citesti alea si rau faci, ca ai sa te trezesti cu surprize si ai sa zici ca de ce tu. Cele din vizualizari is aproape 0 ca importanta, is prea mici ca sa conteze. Cel mai mult se platesc alea iritante de la inceput care te pun sa astepti 5 secunde si click-urile.

| Jipa95 a răspuns:

Mi se pare ca la un anumit numar de vizualizari incepi sa primesti banutii, si trebuie sa ai mult mai multe vizualizari, peste 10.000

| Bogddy10 explică (pentru Jipa95):

Eu din cate am citit iti da parca 0.01 la o vizualizare dar nu sunt sigur de aceea mai astept raspunsuri.Si unde primesc banii?

| Jipa95 a răspuns (pentru Bogddy10):

Nu ma intreba, eu ti-am spus aia din ce am auzit si eu...din cate stiu ca sa poti scoate suficienti banuti din vizualizari de pe youtube, va trebui sa depui o munca titanica, drumul nu este usor. Cat despre banuti, sigur nu cred ca ti-or venii acasa prin postas ti-ar trebui un cont paypal, un cont electronic pentru a putea sa ti se livreze banutii. Bft happy

| Salu134 a răspuns:

La un anumit numar de vizulizari si abonati primesti un numar de bani, nu stiu exact cit ca nu sunt youtuber.Cu cit adaugi mai multe video cu atit si banii cresc.