| alexserifu a întrebat:

Salut tuturor nu stiu si eu cum sa bag niste drivere pe CD/DVD
(drivere : Audio, video, net etc. )
Cine ma ajuta primeste funda (Multumesc)

1 răspuns:
| halogen001 a răspuns:

Trebuie cautat site-ul producatorului dupa modelul placii de baza. Cu Speccy http://www.piriform.com/speccy/download se poate vedea modelul placii de baza (motherboard).
Se cauta pe google site-ul placii de baza si de pe acel site se descarca driverele pentru windows-ul folosit sau pentru toate windows-urile.
La fel, se cauta site-ul placii video si se descarca driverele. Dupa ce au fost descarcate, se pot trece pe un CD sau DVD. Tot de pe acele site-uri se descarca si programe utilitare.
Daca e laptop, se cauta site-ul producatorului laptopului si la fel se descarca driverele.