| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să fac o comandă de pe site-ul Apple,și m-am încurcat la ceva ce trebuie să completez : Nu știu sigur dacă la street address trebuie să scriu strada, iar la apt.,suite,bldg chiar nu știu cu ce să completez. Vă rog să-mi spuneți pe rând cum să completez, să-mi dați un exemplu pentru fiecare. Mulțumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| vladutcornel a răspuns:

La adresa pui strada si numarul (Ex. Pacanelelor 69)
La cealaltă pui restul adresei, dacă stai la bloc: Apartament, Scara, numărul blocului. Dacă stai la casă, nu e nevoie să completezi.
Și e posibil să trebuiască să dai adresă din una din țările unde Apple livrează direct, printre care, evident nu e România: http://www.apple.com/shop/browse/open/country_selector

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numarul ap si al cladirii

| giyongchyz a răspuns (pentru suntserios):

Cum adică numărul clădirii? Scriu scara și blocul sau cum?