| Alexutzu_Alex_1980 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o noua placa video dar am auzit ca trebuie sa fie compatibila cu placa de baza. Dupa ce imi dau seama daca placa video este compatibila cu placa de baza?

6 răspunsuri:
| nsrahmd a răspuns:

Depinde de slot ce placa video ai avut pana acuma? sau ce placa de baza ai?

| Jipa95 a răspuns:

Pai spune ce placa de baza ai, poate si bugetul tau pentru placa video happy

| Best_Dragos_1985 a răspuns:

Pai daca ai procesor amd clar ca nu poti sa atasezi placa video intel...iti mai poti da seama daca deschizi computerul si vezi mai multe acolo.

| K0sti a răspuns (pentru Best_Dragos_1985):

Unde scrie asta?

| Alexutzu_Alex_1980 explică (pentru nsrahmd):

Acuma am Nvdia GeForce GT 240. imi trebuie tot Nvidia?

| Treistariustar a răspuns:

Iti merge orice placa video care are PCI-E http://bit.ly/1w8hMOx scrie in specificatie lor pe eMAG