| razvanadriann a întrebat:

Vreau sa ma ajutati repede deoarece imi ies din fire deja si simt ca imi vine sa arunc PC-ul pe geam. Am reinstalat Windows 7 dupa o experienta de mai putin de 24h cu Windows 8 si am primit printre alte update-uri si KB970113, WAT Technology.
Vreau sa spun ca am incercat si cu RemoveWAT-uri, dar de fiecare data primesc o eroare cum ca windowsul nu poate accesa acea fila sau locatie etc. Imi e mult prea lene ca sa o mai tiparesc odata. Am si dezinstalat acel fisier din Update-uri, insa nimic. O solutie va rog?
Funda ca de obicei dar vreau sa ma ajutati pentru ca ma scoate din sarite, stiu ca nu ar fi trebuit sa aleg Update tab din panoul de instalare a windowsului care era recomandat insa asta este.
O zi buna!

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Păi n-ai făcut mai nimic dacă doar de acolo l-ai dezinstalat. Uite aici http://www.howtogeek.com/......-120-days/ dacă zici de CMD. Comodo este un program firewall și un bun antivirus. Tot zic de System Restore, uite aici http://www.youtube.com/watch?v=oGXbMyFaROw, Click Start, scrii system restore, bifezi Choose a different restore point, alegi cea mai veche dată, next, next. Merge așa?

20 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună! Uită-te în C:\Windows\ dacă ai un dosar numit Software Distribution și șterge-l. Apoi mergi la Services și dai restart la Windows Update (serviciul). Downloadează Windows 8 Loader de pe net sau folosește utilitarul System Restore alege prima dată pe care o vezi, Next, Next. Te ajută astea?

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

I'm sorry nu folosesc windows 8, iar cu mam spus nu pot utiliza nici un loader. Dar multumesc.

| DDCC a răspuns (pentru razvanadriann):

Nici System Restore? SoftwareDistribution se găsește în aproximativ orice versiune de Windows. Atunci doar reinstall cred că e soluția. Sigur n-ai ceva viruși pe acolo? Kaspersky este extrem de util (trial).

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

Folosesc COMODO ^^. Nu Daniel, utilizez Windows 7 Ultimate, si chiar ma exaspereaza acest "KB". L-am dezinstalat din panoul Update-urilor.
Nu sti vreo versiune utilizand Command Prompt Directory sau CMD mai pe scurt?

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

Multumesc bro! happy Apropo site-ul asta nu are o functie de report?
Cretinul acela vorbeste baloane la adresa mea fara macar sa ma cunoasca.
Doamne iarta-ma unde am ajuns sa traim.

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

Da am vazut si linkul multumesc inca o data XD, eu am folosit comanda pentru Win8 ^^. O seara placuta iti doresc!

| DDCC a răspuns (pentru razvanadriann):

Nicio problemă, prietene. Sunt extrem de încântat dacă ai reușit. Ba da, trimiți un e-mail la ei, dar mai bine lasă-l să scrie ce vrea că așa nu rezolvi mai nimic măi. Pe site vei mai găsi astfel de răspunsuri. Dacă nu-i dai importanță vei vedea că nu te mai înjură sau adresează unele cuvinte la adresa ta. Evită cearta pe cât posibil. Acum mă aștept să se lege de mine...

| DDCC a răspuns (pentru razvanadriann):

O seară plăcută și ție, mersi!

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

Of Doamne x), multumesc pentru suport, dar asta e nu toti avem aceeasi mentalitate. Nu m-ar satisface nici un email, frumos ar fi un flood dar, nu mi-as irosi timpul degeaba ^^.
Printre altele fara a ma lauda, pana ajung fiintele astea la standardele mele ( Mate-Info, dar asta nu are importanta ), sau ale noastre mai bine spus.
Iti raman indatorat, si o seara placuta alaturi de familie! Toate cele bune!

| DDCC a răspuns (pentru razvanadriann):

Și eu sunt tot la Mate-Info (profil), da, ale noastre. Stai liniștit, scopul userilor de pe TPU este să se ajute între ei după putință, deci nu trebuie să mă vezi altfel decât un simplu user. Ceawless, my friend!winking

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

Ha Haaa! laughing Suntem pe o unda dupa cum se vede, daca tot fac spam in continuare, doar o intrebare? Ce clasa? Deoarece eu sunt pe a 10-a, eram doar curios ^^.
See ya bro!

| DDCC a răspuns (pentru razvanadriann):

11. Și ce dacă faci spam? Spam nu e un cuvânt potrivit, chiar deloc, pentru faptul că tot răspunzi. Nu mă deranjează, ba chiar îmi place să comunic cu tine, te văd un tip calculat.

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

Multumesc, aceleasi lucruri le pot spune si despre tine, si multumesc si pentru sustinere x).
Spor la C++ si matricihee hee

| DDCC a răspuns (pentru razvanadriann):

Mersi, la școală fac decamdată doar în Pascal, matricile nu sunt ușoare la Mate precum sunt la Informatică. Oricând mai ai nevoie de ceva, nu ezita să scrii, ok?

| razvanadriann explică (pentru DDCC):

Okey bro! Spor in continuare si toate cele bune!

| DDCC a răspuns (pentru razvanadriann):

Păi n-ai făcut mai nimic dacă doar de acolo l-ai dezinstalat. Uite aici http://www.howtogeek.com/......-120-days/ dacă zici de CMD. Comodo este un program firewall și un bun antivirus. Tot zic de System Restore, uite aici http://www.youtube.com/watch?v=oGXbMyFaROw, Click Start, scrii system restore, bifezi Choose a different restore point, alegi cea mai veche dată, next, next. Merge așa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca e timpul sa nu mai folosesti OS piratat?

| razvanadriann explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat, din pacate nu o sa dau in viata mea 700 Euro pe un simplu Windows, mai bine instalez o piatra in loc de OS happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru razvanadriann):

Nu stiu pe ce lume traiesti tu, dar sigur nu este aia in care traim toti. Maximum pentru un OS, la eMag, este 200 euro (http://www.emag.ro/sisteme_operare2/sort-priceasc). In alta ordine de idei te inteleg, esti roman, trebuie sa stai cu mana intinsa, sa furi si dupa aia sa te plangi ca lucrurile nu merg bine. Felicitari, din cauza unora ca tine evit sa spun ca sunt roman cand trec granita.

| razvanadriann explică (pentru anonim_4396):

Poate daca ai fi mai cu mintea deschisa ai intelege si tu unele lucruri, doamne, pe langa ca am o dupamiaza proasta, mai sunt si enervat de toate specimenele astea, si mie mi-e rusine sa spun ca sunt roman atata timp cat stiu ca tu inca traiesti in tara asta, nu imi pot da seama cata inteligenta aveti doar pentru a sari la cineva fara nici un motiv, eu am cerut un raspuns nu o parere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru razvanadriann):

A, tu furi, si ti-e rusine ca eu nu? Foarte tare, prostule. Dupa cum spuneam, un windows costa maximum 200 euro, ca sa nu mai vorbesc de faptul ca exista alternative open-source. Sa trecem de asta si sa ne rezumam la ceea ce trebuie: esti hot, cersetor, roman ordinar, tigan si, mai ales, prost. Felicitari, boule, de aia ne arata Europa cu degetul, atarnator ordinar!