| .::CyBeR::. a întrebat:

Salutare!
Am o problema cu hard disk-ul,jos in coltul din dreapta imi apare o notificare "Scan to repair drive errors",desigur am dat scanare am facut tot de trebuia,mi-a cerut restart si am dat,acest proces l-am facut de mai multe ori dar nu ajuta prea mult, dupa o zi imi apare aceiasi avertizare.
Cum pot rezolva problema?
P.S:Am Windows 8 Consumer Preview.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fă-i o verificare cu un utilitar dau cu ultimate boot cd, ultimul îl recomand.Selectezi din uneltele lui ce te interesează și apoi îi dai scanare.Dar nu prea cred să fie ceva cu hard disc-ul, țînând că ai instalat pe computer un sistem de operare în versiune beta, adică încă în lucru, ceea ce poate fi un bug ce se va rezolva o dată cu lansarea versiunii finale de Windows 8(cu toate că are un kernel rudimentar ce nu o fost schimbat de 20 de ani dar mă rog). Succes

| .::CyBeR::. explică (pentru DeyCj):

Nu cred ca este un bug deoarece atunci cand vreau sa instalez Windows 8 Release Preview imi spune ca hard disk-ul trebuie verificat si ca nu stiu ce fisier nu a fost gasit.

| angelo200 a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti defracmentezi hardul
ia-ti ashampoo winoptimizer acest program iti arata in ce stare este hard disk-ul

| .::CyBeR::. explică (pentru angelo200):

Mersi de sfat, voi incerca.
Am defragmentat hard disk-ul, am dat defragmentare din programul TuneUp Utilities 2012 si din aplicatia default a Windows-ului.

| BizZi a răspuns:

Este posibil sa fie si de la Windows.

| .::CyBeR::. explică (pentru BizZi):

S-ar putea, dar folosesc Windows 8 de la lansare(prima data Developer Preview si dupa aceea Consumer Preview) si nu mi-a facut nici o problema, pana acum cateva zile.