| giorgioaaa a întrebat:

Salutare, am si eu o rugaminte. Intetionez sa achizitionez un pc care are urmatoarele componente : Procesor core2duo 3.2ghz 4mb cache lga 775, Hard 500gb Samsung, Sursa 500w carcasa e-BOX, Placa video Radeon hd 6870 ddr5 1gb 256bit, Memorii ram 4gb dual chanel ddr3 1333mhz corsair, Placa de baza biostar. Stiu ca nu sunt foarte detaliate informatiile da asa scrie omu pe site. Deci mentionez ca in cazul achizitionarii voi juca CS:GO si am inteles de la mai multi prieteni cunoscatori in domeniu ca se va misca destul de bine. Am vrut sa ma mai documentez si sa aflu si cam ce pret ar avea normal placa video si procesorul si sa imi spuneti cum s-ar misca CS:GO. Multumesc si o zi buna.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu e cea mai buna idee sa cumperi ce e acolo. Platforma e oarecum batrana. Sunt si lucruri bine, gen acel gpu care e inca foarte ok, dar si lucri rele, gen acel procesor care are 5-6 ani de la aparitite.
Ce buget ai pentru acest pc? Cam cati bani vrei sa chelui. Poate pe piese nou iese ceva bun, echilibrat, sau poate respectivul te fura, ca nu ai zis pretul.

| giorgioaaa explică (pentru sltlp):

Deci pretul este de 500 RON, din cauza asta m-am ambalat asa, mi se pare un pret foarte buna avand in vedere ca actualul meu pc nu are placa video, procesor foarte foarte slab. Deci 500 RON nu mi se pare deloc rau. Acum spune tu daca merita.

| giorgioaaa explică (pentru sltlp):

Da pai pretul este de 500 RON si asta mi s-a parut foarte tare, mi-am dat si eu seama ca ceva nu e in regula dar pentru 5 milioane. Chiar e un pret foarte bun avand in vedere calculatorul meu actual care are procesor de 1.6 si placa video lipsa. Deci zi tu daca merita pretu ala.

| sltlp a răspuns (pentru giorgioaaa):

500 lei e foarte ok. Totusi sa nu fie ceva defect, parca e prea ieftin.

| giorgioaaa explică (pentru sltlp):

Sa stii ca la asta m-am gandit si eu. Dar eu luni dimineata plec la mare si daca o sa vorbesc cu tipu asta o sa ma abat un pic si trec si prin cernavoda si ma duc sa il testez si o sa vad exact. Mersi pentru sfaturi!