| Adrianos112 a întrebat:

Salutare. Astăzi după ce am jucat ceva pe laptop am vrut sa îl închid, dar după ce se închide se pornește înapoi. Soluții?

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Ai o problema la sursa de curent care la oprire ii da un soc si se deschide.sau mai poare fi de la butonu de oprit pornit

| OnuOnulică a răspuns:

Scoate-l din priză.

| UserulAnonim a răspuns:

Scoate-l din priză, iar dacă are baterie, scoate-o şi pe aceea. Atunci sigur nu se va mai aprinde.

Dacă va continua aşa înseamnă că e defect butonul ON/OFF
-sau-
laptopul primeşte curent în plus, când nu trebuie şi de aceea se aprinde.

Dacă e faza cu butonul, ţi-o repară un tehnician.
Însă dacă e a doua problemă, ar fi cam costisitor şi mai bine-ţi cumperi un alt laptop.

Funda?

| Oryous a răspuns:

Poate ai apasat pe restart inloc de shutdown din greseala. de ce nu incerci sal scoti din priza (da mai nu faci asta ca se detelioreaza)