| Ardew99 a întrebat:

Salutare!
Azi m-am pus sami reformatez laptop-ul si cand am ajuns la partiti nu imi aparea butonul de „new".
Stie cineva cum sa il fac sa apara?

Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu apare deloc sau e gri si nu poti da click pe buton? Sterge o partitie si vezi daca apare asa sau instaleaza windows-ul fara sa faci partitionarea HDD-ului si dupa aceea il partitionezi cum vrei tu din setup. Important este sa dai format la partitie inainte de instalare si sa stergi partitiile adiacente, lasi o singura partitie.

| Ardew99 explică (pentru neluL):

Nu apare deloc butonul „new".

| neluL a răspuns (pentru Ardew99):

Repet, sterge si lasa doar o partitie pe care o formatezi si continui instalarea. Dupa ce instalezi windows-ul o sa-ti explic cum faci mai multe partitii direct din windows.

| IT4Ever a răspuns:

Un test pe hdd ar fi indicat