| altuser a întrebat:

Salutare, stiti vreo carte despre C++?( nu ma refer la manuale)
Vreau sa invat C++, dar sunt pe stiinte ale naturii, iar la ora de informatica nu prea am facut.
Vreau o carte care sa imi explice totul, sa inceapa de la 0 iar la final sa stiu cat de cat.
Am inteles ca cea mai completa carte ar fi: http://www.teora.ro/......mbshop.cgi dar nu stiu daca trebuie sa am baze sau ceva in genu. Stiu doar html. Multumesc anticipat, funda

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poftim, ai de unde alege: http://www.emag.ro/......v-314864/c

pe langa limbajul c/c++ se mai aduna java, sql, php, visula basic,... depinde spre ce te orientezi

bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"visula"=visual

| altuser explică (pentru anonim_4396):

Salut, mersi de raspuns, cartea pe care am mentionato in link(totul despre c++) este buna pentru incepatori?(adica, sa nu fie nevoie sa am nu stiu ce baze de cunostinte sau chestii de genu)

| sltlp a răspuns (pentru altuser):

Eu am cartea din link-ul tau(cea de la teora). Vezi ca e un "monstru" de carte, e mai graosa decat dex-ul(ai ce invata din ea, numai timp sa ai ca sa o parcurgi si sa o intelegi). In ea e explicat destul de bine abc-ul c/c++-ului.

| altuser explică (pentru sltlp):

Am vazut,, dex-ul programarii" dar se merita sa o cumpar daca nu stiu nimic legat de C++. Cartea te invata tot ce trebuie sa stii, fara sa mai ai anumite cunostinte legate de programare?

| sltlp a răspuns (pentru altuser):

Aproape da. O sa ai nevoie de ajutor poate la instalare si la primele 2-3 programe ca sa intelegi ceva.
De asemenea, ai putea s acumepri manuale scoalre de c++.