| valent1np a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o imprimanta Canon MP190, iar de curand i-am inlocuit cartusul negru si pe display imi arata urmatoare eroare "E5". Tin sa mentionez ca butoanele de pe imprimanta si anume "B", "C" si acel "triunghi" continua sa lumineze galben. Daca este cineva cu o solutie as fi foarte recunoscator.
Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| TheUnikBiby a răspuns:

"E5" inseamna ca ori ai un cartus (sau chiar amandoua) ars, ori ca cel pe care tocmai l-ai introdus nu e compatibil cu imprimanta.
Am patit-o si eu chiar acum am cartusele arse, iar singura solutie este sa le schimb.

Bafta! happy

| valent1np explică (pentru TheUnikBiby):

Am scos cartusul "C" si anume color si dupa am resetat imprimanta si merge de minune multumesc mult big grin

1 răspuns: