| KrokoKing a întrebat:

Am si eu o problema cu un router wireless cumparat recent. Eu am internetul si tv-ul de la rcs & rds si este conectat la un modem (Poza aici ca sa va faceti o >>idee)= http://s7.postimg.org/mw7sn463f/image.jpg

In spatele modemului am mai multe intrari pentru internet (Fe1 / Fe2 / Fe3 ). Chestia e ca eu am unitatea conectata pe canalul Fe1 de cand mi-au facut ei prima data legaturile si nu pot sa conectez si routerul si unitatea in acelasi timp...trebuie ori sa scot unitatea ori routerul si nu inteleg de ce? .....am incercat sa bag routerul pe alt canal ( Fe2 / Fe 3. ) dar degeaba.

poza cu routerul wireless :

http://s13.postimg.org/lg677c2rr/image.jpg

poza cu intrarile din spatele modemului:

http://s11.postimg.org/73eq6y6g3/20140118_155534.jpg

Daca se pricepe cineva asi fi mai mult decat recunoscator! Dau funda :D

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Deci tu trebuie sa ai coenctat asa.
Tu nu ai paltit 2 abonamente d einternet ca sa folosesti f1 si fe2 simultan.
Asa ca, tu trebuie sa faci asa:
1. de la momde, fe1, conectezi la router la WAN).
2. Pc-ul il conectezi de la router(LAN1 la pc).
COnfigurezi router-ul in caz ca nu e configurat, si o sa ai net pe pc, si pe wifi. Doar asa, si asta si TREBUIE sa ai.
Ti-am facut un desen. Sper sa apreciezi :)) http://s29.postimg.org/508sq3vyf/router.png
asa trebuie sa arate legaturile.

| KrokoKing explică (pentru sltlp):

Barosane raman dator! Daca esti din Bucuresti anunta-ma ca fac cinste ma jurlaughing Mi-a mancat viata. nu stiam ce sa-i mai fac.
Mersi frumosbig grin

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Interesanta conexioune ți-o făcut erdeesh-u.și eu îs abonat erdeesh și internetul mi pe ethernet și Tv-ul pe coaxial.
Eu aș încerca să fac așa.Să leg router-ul(Asus) pe DC în mufa unde ai conectat acuma calculatorul(portul care zici ca e funcțional) și să folosesc swich-ul de la router ca să mă onectez la Pc.Asta ar trebui să funcționeze.Probabl că Haweiul ăla nu e setat cum trebuie.Nu știu dacă nu văd.
Succes