| Jxy a întrebat:

Salutare TPU, as dori niste pareri sau indicati, pentru. un calculator bun la randare de filme si poze, in special cinema 4d si photoshop.

Bugetul meu este in jur de 2000-3000 lei.

As fi interesat si de un calculator compact, dar si de unul care sa fie construit din piese (pentru cel facut din piese as dori fiecare componenta in parte+carcasa+montarea calculatorului-preturi la fiecare si totalul).

Multumesc Anticipat!

ps: cum pot imi raspunde sau comenta la aceasta intrebare, pentru a imi putea da parerea pentru. a va ajuta pe voi sa ma ajutati?

1 răspuns:
| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Pai eu as incepe asa:
Intel I5 4 core 3100 Frecventa 750 lei
Ram 8 GB frecventa 1600 380 lei
Placa de baza 300 (o placa mai buna)
Placa Video nVidia GeForce GTX760 2gb pe 256 bici 1000 lei
Sursa Inter-Tech Energon 650W 160 lei
Siti mai raman bani si de carcasa, mouse, tastatura sau poate chiar un monitor happy Daca vrei sa le vezi la pretul asta le gasesti pe emag.ro si nu nu dau tepe cum spun alti care nici macar nu au cumparat de la ei