| Psycho777 a întrebat:

As vrea sa stiu daca merita sa achizitionez un telefon care are Android 5.1. Ar fi vreun dezavantaj fata de unul cu 6.0 marshmallow? Sau ar iesi din aria de suport oentru aplicatii din cauza versiunii de Android?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de configuratie. Vezi pe forumurile de specialitate daca e macar un ROM "de la baieti" bazat pe Marshmallow pentru el, daca nu unul oficial. Nu conteaza cu ce vine, conteaza cit duce hardware-ul de pe el. Sint device-uri care au venit cu 5.0 si acum primesc update la Nougat.

| Psycho777 explică (pentru GabiDumitrescu):

Telefonul e Allview x2 xtreme. Nu am vrut sa postez nimic legat de telefon din cauza hate-ului primit din partea romanilor. Momentan detin un telefon Allview v2 viper x plus si ma declar ultramtumit de el. Doar voiam sa stiu daca androidul 5.1 ar putea trage in jos performanta/ suportul pentru telefon

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Psycho777):

Hate-ul ala nu e primit chiar degeaba. Modelele mai rasarite de la ei nu sunt chiar jenante, dar cele ieftine sunt niste rusini. 5.1 nu ar trebui sa iti creeze probleme. Pina nu il instalezi nu ai cum sa afli...