| lovemyname a întrebat:

Marti mi-am cumparat de la Orange un telefon LG L9, are folie pe fata,cutie cu toate accesoriile, garantie, 5 huse, unchiul meu are un iphone 4 de vreun an jumatate si mi-a spus ca daca vreau sa fac schimb cu el,si nu ma pot decide
Sa fac schimb cu el? Mie imi trebuie mai mult pentru jocuri hd, poze, muzica si internet
Multumesc!

6 răspunsuri:
| greatLOL a răspuns:

Ma, Iphone 4 e mult mai jos fata de L9.
L9 are Android, o gama de aplicatii de peste 300.000, Magazin Play, si are si un ecran mult mai avantajos, mai mare, eu zic ca nu merita. Tineti-l pentru tine frate. E MULT MAI BUN L9 ..Mai ales ca Iphone a aparut in 2010 iar L9 in 2012. E o mare diferenta.

| Sadop a răspuns:

Depinde in ce stare e Iphone-ul. Daca e in regula, eu zic sa faci schimb. El permite mai multe jocuri, muzica etc.
Dar acum si care iti place tie mai mult. Mai intai verifica toate detaliile.
Bafta!

| Lou222 a răspuns:

Ai putea face schimb, deoarece iphonup eeste mai performant. Poti juca.si mai multe jocuri. Nu cred ca unchiul tau vrea sa.ti dea un tel mai
nefolositor ca al tau.

| Hades98 a răspuns:

I-phone e mai bun decat LG-ul tau.
Nu rata sa faci schimb cu el daca vrei mai multe pentru jocuri HD, poze etc.

| Stroiu_Andrei_1997 a răspuns:

Pastreaza LG-ul o sa merite

| bogdan92is a răspuns:

Te sfatuiesc sa ramai cu LG-ul pentru ca e mai nou(deci bateria o sa te tina mai mult ca la iphone) iar Androidul fata de IOS este superior in sensul ca ai o multime de aplicatii gratis in marketplace dar IOS-ul cere bani pentru aplicatii banale cum ar fi un pdf reader sau eu stiu. Sper ca ti-am fost de ajutor!