| codrutz0000 a întrebat:

Salutare tuturor! Nu de mult timp,am o problema la calculator.
Cred ca am o problema la internet,nu stiu,dar de exemplu zilele trecute aveam la LOL ping 7729, asa dintr-o data,iar la CS a inceput sa imi mearga cu intarzieri.
Eu sunt pe router, conectat la modem RDS.
Dar pana acum cateva zile era totul perfect. Google-ul merge ok.

Răspuns Câştigător
| bogdan1319 a răspuns:

Problema nu e de la calculator. Problema e de la internet. Prima data încearcă sa intri de pe calculatorul cu pricina pe speedtest.net si sa vezince viteza ai la internet. Daca ai viteza mica e de la RDS sau de la distribuitorul fe internet la care ești abonat. Încearcă sa ii suni si sa ii întrebi care este problema. Insa daca nu îți merge netul sau îți merge extrem de greu încearcă sa scoți si apoi sa bagi cablul de internet. Daca primești internetul wireless si ai laptop cumpara-ti un receptor de internet. Arataa ca un stick de memorie dar când il bagi in port-ul usb funcționează ca si o antena si recepționează internetul mai eficient. Sper ca te-am putut ajuta!