| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 a întrebat:

Salutări. Întrebarea mea este următoare : am lovit un tv din greșeală și l-am lovit atât de bine încât s-a stins înstantaneu și când îl pornesc apar pe mijloc câteva liniuțe subțiri, in rest displayul rămâne negru și se stinge după două trei secunde. Aveți idee, e spart displayul? Mai pot salva ceva la el? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la service eventual ca displayu este este distrus din păcate datorita loviturii, data viitoare fi mai atent;-;

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru anonim_4396):

Așa am sa fac. O sa sun la reprezentanta, dar mă tem că o să mă coste display îl cat unul nou. sad

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum din greseala l ai lovit, daca i ai dat un pumn incit i ai spart displayul aia nu se numeste ca din greseala l ai defectat, de nebun l ai stricat, te ai razbunat pe el, cumpăra ti altul, i ai spart displayul si numai merită ca pret reparatia. Vinde l pe olx pentru piese.

| Celcestietot a răspuns:

Cat ai dat pe televizor?

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru Celcestietot):

In jur de 6000 ron

| Celcestietot a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

La banii astia merge sa te duci la un service la o diagnoza si vezi daca merit facut ceva. Iti urez noroc, poate revii sa imi spui ce s-a intamplat happy

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru Celcestietot):

O sa revin însă cred că nu îl repar luna aceasta, din păcate. Oricum, că idee, am făcut la reprezentanta o cerere de reparare ( plătită repararea desigur ) și o să văd cam cat mă costă, ca idee. Probabil îmi vor răspunde săptămâna următoare și o să vă spun ce am rezolvat. Daca mă costă până în 3000 Ron îl repar, daca e mai mult..cr d că nu are sens.

| VoidEternal a răspuns:

Îmi pare rău de vestea proasta dar displayul e dus. Poți să arunci televizorul. Displayul e mai scump ca un televizor nou.

Acum o lună, televizorul meu de 150 cm diagonala a murit brusc după 2 ani și 3 luni de activitate cel mult moderată i-as zice. E pus acum pe OLX pentru piese cu 300 de lei. S-a făcut display-ul alb din senin, fara să-l lovesc fara nimic. Peste tot pe unde am vorbit au zis că nu merită reparat.

Daca la tine dungile alea apar in locul lovirii atunci e clar dus. Deși având în vedere socul, e foarte probabil sa fie dus chiar daca apar in alta parte, din păcate.

| Zxcv6 a răspuns:

Un display de televizor nu se strica singur sigur i-ai dat un pumn handicapatule

| Afrasinei_Niculae_Vily_1981 explică (pentru Zxcv6):

Nu te intereseaza pe tine cum l-am spart.Am pus o intrebare pentru persoane care poate au trecut prin situatii de genul astasi au idee daca e spart displayul. Nu stiu de ce toate paparudele( ca tine! ) trebuie sa se bage in seama!

| Zxcv6 a răspuns (pentru Afrasinei_Niculae_Vily_1981):

Taci fraiere handicapat spargi televizorul prostule