| CosminCConstantin a întrebat:

Se poate face retea wireless(WI-FI) pe WINDOWS XP mentionez WINDOWS XP spuneti ce trebuie sa cumpar si sa downloadez si sa explicati cum se face!? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| 0x11111051 a răspuns:

Pentru toti desteptii care comenteaza mai sus! Baiatul a intrebat ceva legat de Win XP, si cum sa primeasca EL Wi-Fi pe Windows XP!

Deci, Cosmin, trebuie sa ne spui daca pe placa ta este instalat vreun element care prinde Wi-Fi (Intel® PRO/Wireless XXXXXXX Network Connection)

In caz ca da, iti trebuie doar sa descarci draivere de la Intel. In caz ca nu, va fi necesar sa iti cumperi un flash care prinde reteaua Wi-Fi.

Mai mult de atit, trebuie sa ai o retea Wi-Fi prin casa. Trebuie sa iti cumperi un Router Wireless, sa ii activeti Wi-Fi, si gata.

| CosminCConstantin explică (pentru 0x11111051):

Multumesc mult ca m-ai ajutat chiar a mers cum mi-ai explicat

| 0x11111051 a răspuns (pentru CosminCConstantin):

Nu-i pentru ce. Ma bucur ca te-am putut ajuta happy

6 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Cumperi un router wireless si citesti manualul de utilizare legat de cum sa-l instalezi.

| BURCILUCIAN a răspuns:

Pai inprimul rand tebui sa verifici ce placa de baza ai, iar apoi te dicu si cumperi o placa wairles (cu manual de utilizare si CD de instarare) si cam atat