| adi021 a întrebat:

Slut TPU, vreau sa-mi iau o placa video pana-n 200 lei,imi recomandati una,sa aiba si multi mb, de la 150 in sus se gasesc?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De banii ăștia una de 1Gb la 64 de biți eventual.Că cele de 128 de mb și 2 Gb sar de 200.Indiferent de ce slot ai, dar cu cât slotul e de generație mai veche cu atât sunt mai scumpe.
Ca și brand îti recomand la banii ăștia un Palit, gigabyte sau Msi, dar nu cred că vei găsi la 128 de biți numai de 512MB.Succes

| Me2 a răspuns (pentru DeyCj):

Am gasit eu 1gb 128 bit

| DeyCj a răspuns (pentru Me2):

Ati da este, dar dacă omu vrea ceva cum trebuie, atunci ati nu prea e o alegere bună.De regulă la gamming station nu discut numai cu nVIDIA. Știi ce poate Nvidia comparativ cu ati-ul nu? E normal să pună și preț pe calitatea ce o oferă, ca să nu mai zic de tehnologia cuda care e brici pe nVIDIA.

| Me2 a răspuns (pentru DeyCj):

Nu are nevoie de cuda in gaming, si eu am un sapphire hd 4850 de 2009 spre 2010 si inca joc cele mai noi jocuri fara probleme la detalii destul de bune, acum ma pregasesc sa-mi cumpar un 660ti/7870

| Me2 a răspuns:

In 200 iti recomand de 1 gb pe 128 bit, mergi si jocuriile noi gta iv, bf3, crysys 2, 3 etc
http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapphire/radeon-hd5570-1gb-ddr3-128-bit/

| andrei498 a răspuns:

Ce zici de: http://www.emag.ro/......EMKPKBBBM/
Are 2048 mb dar e pe 64 bit.