| GulDan a întrebat:

Stiti cum sa invat si eu mai multe despre hacking ca de 1 saptamana studiez si as vrea sa stiu mai multe cum sa dau deface la un site si alte chesti folositoarehappy

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa inveti programare in HTML, PHP, MySQL etc. sa faci deface nu este asa de usor. poti sa inserezi un shell intr-un site cu care sa modifici pagina principala, sa te conectezi la FTP si sa-l ataci prin brute-force, nu e asa de usor cum pare. in primul rand trebuie sa inveti sa cauti si sa exploatezi brese de securitate.

| Clau95200 a răspuns (pentru al3xander):

Sincer sa fiu nu-i mai vad rostul la Brute-force aici! happy brute e doar pentru crack ftp, nu pentru attack ddos happy, odata ce ai ftp nu mai ai nevoie de brute-force. Pentru ddos poti incerca tot ce tine de acest domeniu, doar ca trebuie sa ai un calculator bunicel, si o conexiune la net de minimum 100mb/s ca sa poti darama un site cat de cat rapid.

| kbxftw a răspuns:

Obţinând acces la admin cp sau la FTP.
Cum faci asta? Exploatând vulnerabilităţile.
Oricum e o prostie să dai deface, doar copiii mici fac asta. Un om normal ar urca un shell şi ar profita de asta cu un cookie grabber sau ceva.